• zak.edu.pl  »
  • Aktualności  »

Matura 2020 - komunikat w sprawie materiałów i przyborów pomocniczych

13.5.2020

Matura 2020  komunikat w sprawie materiałów i przyborów pomocniczych, z których mogą korzystać zdający na egzaminie maturalnym

w załączniku przekazujemy informacje w sprawie materiałów i przyborów pomocniczych z których mogą korzystać zdający na egzaminie.

Informujemy, że każdy zdający powinien mieć na egzaminie z każdego przedmiotu długopis (lub pióro) z czarnym tuszem (atramentem) przeznaczony do zapisywania rozwiązań (odpowiedzi).Rysunki – jeżeli trzeba je wykonać – zdający wykonują długopisem. Nie wykonuje się rysunków ołówkiem.

Przypominamy, że kalkulator prosty – jest to kalkulator, który umożliwia wykonywanie tylko dodawania, odejmowania, mnożenia, dzielenia, ewentualnie obliczanie procentów lub pierwiastków kwadratowych z liczb.

Dyrektor szkoły informuje zdających,  że szkoła zapewnia tylko przybory i pomoce obowiązkowe, pozostałe zdający przynoszą sami na egzamin maturalny.