• Start  »  
  • Aktualności  »  
  • Zmień siebie i innych – zostań trenerem personalnym

Zmień siebie i innych – zostań trenerem personalnym

Naucz się, jak uczyć innych!

30.6.2020

Jeśli chcesz zmieniać życie swoje i innych na lepsze w zakresie dbania o zdrowie i dobre samopoczucie fizyczne oraz psychiczne, a przy tym lubisz aktywność fizyczną, zostań trenerem personalnym i pomagaj swoim klientom.

Ludzie mają coraz większą świadomość prozdrowotną i wiedzą, że żeby żyć długo i zdrowo, nie wystarczy tylko zadbać o zdrową dietę. Równie ważna jak zdrowe odżywianie jest aktywność fizyczna. Dlatego popularność wszelkich form ruchu rośnie. Jedni wolą sport uprawiany na zewnątrz (biegi, chodzenie, nordic walking), inni wolą pograć w piłkę, pojeździć na rowerze, a jeszcze inni wolą zajęcia typu body & mind (joga, tai chi, qi gong) lub zajęcia fitnessowe i siłowe, jakie prowadzi właśnie trener personalny.

Motywacja do pracy w zawodzie trenera personalnego

Celem pracy trenera jest pomoc osobom, które chcą się odchudzić czy - wręcz przeciwnie - zwiększyć masę mięśniową, poprawić wygląd swojej sylwetki oraz stan zdrowia czy też poprawić kondycję fizyczną. Zatem musi on również umieć motywować swoich klientów do pracy z ciałem i wspierać ich psychicznie w walce o lepszy wygląd. Jest to odpowiedzialne zadanie. Osoba wykonująca ten zawód musi zatem mieć w sobie coś z psychologa, by zachęcać klientów do pracy nad sobą. To nie jest wcale łatwe zadanie. Dlatego trener musi mieć chęć pomocy innym i dużą dozę empatii. Sprawienie, że czyjś tryb życia jest zdrowszy, czyli lepszy, daje ogromną satysfakcję, która stanowi wielką motywację do pracy. Rzecz jasna, motywacją do takiej działalności jest też radość z pracy i przebywania z innymi ludźmi.

Kształcenie na kierunku trener personalny z elementami fitness

Nauka na tym kierunku trwa rok i odbywa się w trybie zaocznym. Po jego ukończeniu, otrzymuje się zaświadczenie zgodne ze wzorem MEN oraz certyfikat szkoły Żak. W rok można zdobyć zupełnie nowe umiejętności, a po ukończeniu kursu można podjąć pracę np. w klubie fitness, . Naturalnie, osoba pracująca w tym zawodzie musi dokształcać się przez całe swoje zawodowe życie, ale na zdobywanie nowych umiejętności przyjdzie pora w trakcie pracy. Wtedy też taki trener może zacząć specjalizować się w tym, co mu najbardziej odpowiada.

Co obejmuje program kształcenia?

Uczestnicy kursu trener personalny z elementami fitness, zdobywają wiedzę z zakresu biomechaniki i fizjologii wysiłku fizycznego, metodyki ćwiczeń, poznają różne rodzaje ćwiczeń fitness, zgłębiają zasady prowadzenia treningów indywidualnych i grupowych z wykorzystaniem muzyki. Oprócz zdobywania praktycznych umiejętności, uczą się jak rozpoznawać potrzeby klientów, kierować treningiem oraz metod budowania relacji z grupą i z klientami indywidualnymi.

Więcej informacji na temat kształcenia na tym kierunku można znaleźć na stronie: https://zak.edu.pl/oferta-edukacyjna/ksztalcenie-jednoroczne/trener-personalny-z-elementami-fitness.

W pracy trenera personalnego przydatne są również umiejętności udzielania pierwszej pomocy (na wszelki wypadek), wykonywania masażu – zwłaszcza tzw. sportowego, wiedza z zakresu zdrowego odżywiania (by podpowiadać klientom co jeść, a czego nie, gdy chcą zrzucić nadmiar kilogramów albo wręcz przeciwnie przybrać na wadze), znajomość języków obcych (by trenować także osoby obcojęzyczne), a także prawo jazdy (by móc dojeżdżać na indywidualne treningi do klientów).

Gdzie może pracować trener personalny?

Po ukończeniu kursu trenera personalnego można pracować m.in. w: klubach fitness, klubach sportowych, ośrodkach sportowych, ośrodkach rehabilitacyjnych, centrach sportu i rekreacji, siłowniach, hotelach czy ośrodkach SPA, czyli wszędzie tam, gdzie dba się o kondycję fizyczną. Można również otworzyć własną działalność gospodarczą i prowadzić studio treningu personalnego, udzielając prywatnych konsultacji – wiele osób woli taki prywatny trening niż zajęcia grupowe w klubie.

Pomocna w pracy trenera personalnego jest także wiedza z innych pokrewnych dziedzin, takich jak dietetyka, rehabilitacja, masaż, pierwsza pomoc przedmedyczna. Warto zatem dodatkowo dokształcić się w tym zakresie – im więcej umiejętności ma trener, tym więcej może zarobić na swojej pasji.

 

 

    Partnerzy:

    PIFS Vipera ProGrupa SketchUp Dietico MedFile Clarena Neonail InsERT programy dla firm

    801 100 777

    pon – pt: 9.00 - 17.00