• zak.edu.pl  »
  • Aktualności  »

Szybka i trwała fryzura do pracy lub szkoły. 5 prostych trików na upięcie włosów

#żakporady

31.3.2022

Szybka fryzura jest uzupełnieniem naszego codziennego looku i dopełnieniem każdej stylizacji. Rano zwyczajnie nie mamy czasu na mycie i układanie włosów, ale to nie znaczy, że fryzury na co dzień muszą być nudne. Koniecznie sprawdź 5 prostych trików na efektowną fryzurę do pracy, czy też szkoły. Fryzury z włosów krótkich mogą wyglądać równie okazale, jak i upięcia z włosów średnich i bardzo długich.

Proste upięcia włosów

Fryzura, którą robimy rano powinna być nie tylko szybka i trwała, ale przede wszystkim funkcjonalna. Połączenie klasycznych i nowoczesnych form daje możliwość uzyskania ciekawych upięć. Najprostszą fryzurą, którą możemy wykonać w kilka minut jest unowocześniony kucyk. Podczas wiązania włosów, zostawiamy kosmyk włosów, który później owijamy wokół gumki. Kolejną propozycją, nieco bardziej zmodyfikowaną jest tzw. kok samuraja. Dzielimy włosy na dwa pasma. Pierwsze pasmo zawijamy gumką w mały kok, a drugie pasmo pozostawiamy rozpuszczone. Kok samuraja jest hitem tego roku dlatego, że dodaje wdzięku i kobiecości. Poza tym  fryzjerzy w tym sezonie stawiają na wszelkiego rodzaju koki dlatego, że upięcia są trwałe a przy okazji bardzo modne.

Proste upięcia długich włosów

Kolejną prostą fryzurą z długich włosów jest warkocz lub kłos. Rozczesane włosy rozdzielamy na trzy części i zwijamy naprzemiennie. Elegancka gumka z pewnością ozdobi całość szybkiej fryzury. Jeśli jednak nie jesteśmy mistrzyniami w robieniu ozdobnych splotów, możemy postawić na kitkę. Uczesanie w stylu messy bun idealnie sprawdzi się dla kobiet, które posiadają gęste i długie włosy. Messy bun to wysoko związana kitka na czubku głowy, którą zakręcamy i obwiązujemy wokół gumki. Fryzura w tym stylu jest bardzo trwała i idealnie nadaje się do szkoły i do pracy. Zrobienie messy bun trwa nie dłużej niż 5 minut.

Warto także zainwestować w szczotkę, która pozwoli na rozczesywanie włosów nie tylko w warstwie górnej, ale i dolnej. Należy także pamiętać o systematycznym czyszczeniu szczotki do włosów, w celu pozbycia się bakterii i drobnoustrojów.

Proste upięcia krótkich włosów

Szybkie upięcia z krótkich włosów są naprawdę proste! Pewnie wiele razy słyszałaś, że z krótkich włosów nie można zrobić efektywnego upięcia. Wystarczy, że wywiniesz pasma włosów i dodasz ozdobną opaskę. Lekkie fale będą wyglądały bardzo elegancko, a spinka lub opaska doda fryzurze dodatkowego, finalnego akcentu. Jeśli jednak wolisz upięte włosy, możesz związać loki. Uzyskasz wtedy uniwersalne i wygodne modelowanie w postaci pofalowanej kitki.

Kolejną propozycją na modną fryzurę włosów krótkich jest niski kok. Na początku związujesz włosy gumką, najlepiej w kolorze zbliżonym do odcienia Twoich włosów. Później wywracasz powstały kucyk do zewnętrznej strony i podpinasz wsuwkami. W celu utrzymania upięcia warto spryskać włosy lakierem do włosów. Utwardzający spray zapewnia większą trwałość fryzury. Dodatkowo możemy zostawić dwa przednie kosmyki włosów – nasza  fryzura będzie wtedy bardziej subtelna.

Jeżeli interesujesz się układaniem włosów i chciałabyś zamienić swoją pasję w ścieżkę kariery to zapoznaj się z naszym kursem.