• Start  »  
  • Aktualności  »  
  • Zostań mistrzem social mediów i zdobądź wymarzoną pracę! Ile zarabia social media manager?

Zostań mistrzem social mediów i zdobądź wymarzoną pracę! Ile zarabia social media manager?

Nowy kurs w ofercie Żaka

25.7.2023

Myślisz, że dobrze znasz świat social mediów? Uwierz nam – skrywa on przed Tobą jeszcze wiele tajemnic. Zwykły użytkownik niezbyt często jest zainteresowany tematem tworzenia kampanii, optymalizacją reklam i marketingiem w social mediach. Więc jeżeli chcesz zacząć pracować np. w agencji marketingowej i zająć się obsługą profilu znanej marki to mamy dla Ciebie idealny kurs – Social Media Manager. Najpierw jednak kilka słów o tym, czym się zajmuje social media manager.

Kim jest social media manager?

Niedawno człowiek zajmujący się obsługą social mediów był nazywany specjalistą ds. social media. Obecnie rozległe możliwości specjalizacji oraz stały rozwój platform społecznościowych sprawiły, że spec od sociali zyskał nowe kompetencje. Przede wszystkim to manager, który często zarządza pracą zespołu, w skład którego wchodzi copywriter i grafik. Oprócz nadzoru nad pracą teamu social media manager kontroluje kanały komunikacji na linii firma – klient. Na tym stanowisku łączysz kompetencje osoby zajmującej się zarządzaniem projektami ze specem od marketingu video i koordynatora obsługi klienta. Czyli mówiąc krótko – nie tylko o posty tutaj chodzi :P. Praca social media managera to raczej tworzenie i sukcesywne realizowanie strategii komunikacyjnej.

Co zrobić, żeby zostać social media managerem?

Co trzeba zrobić, by pracować jako manager of social media? Przede wszystkim nauczyć się zarządzania różnymi typami mediów społecznościowych. Gdy poznasz specyfikę pracy w narzędziach Meta, LinkedIn, TikToka czy Youtube’a, to będzie Ci łatwiej rozpocząć pracę na stanowisku social media managera. Po prostu – poznasz social media od podszewki niedostępnej dla tych mniej dociekliwych użytkowników „społecznościowek”. Żeby zaś poznać media społecznościowe, nauczyć się tworzenia kampanii i jeszcze zgłębić podstawy marketingu w sieci, najlepiej jest zapisać się na kurs Social Media Manager – studia nie są konieczne do rozpoczęcia pracy w tym zawodzie!

Intensywny kurs Social Media Manager znajdziesz w ofercie Żaka. Obejmuje on 120 godzin nauki wypełnionych praktyczną wiedzą i ćwiczeniami z tworzenia kampanii oraz obsługi narzędzi, jakie oferuje nam Facebook, LinkedIn, YouTube, Instagram, TikTok… Wyliczać można bez końca.

Ile zarabia social media manager?

Zarobki social media managera zależą od jego doświadczenia i typu umowy. Według informacji podanych w raporcie na stronie wynagrodzenia.pl, średnie wynagrodzenie brutto na tym stanowisku wynosi w 2023 roku 5670 zł brutto. Najniższe zarobki wynoszą 4640 zł brutto, a aż ¼ social media managerów zarabia powyżej 6750 zł brutto. Oczywiście oprócz pensji, w większości dużych firm możesz otrzymać dodatkowe benefity – zapytaj o nie rekrutera! Pamiętaj też, że na to, ile zarabia social media manager, wpływa również jego lokalizacja (choć w wielu przypadkach jest to praca zdalna) oraz wielkość firmy, w której się zatrudnił, lub z którą podjął współpracę jako freelancer.

Co więcej, social media manager znający języki obce może też liczyć na zarobki w innej walucie, np. euro, funtach angielskich czy dolarach – jeśli będzie pracował zdalnie dla firmy zagranicznej.

Co da Ci kurs Social Media Manager w Żaku?

Uczęszczając na kurs Social Media Manager, zyskasz przede wszystkim rzetelną wiedzę i praktyczne umiejętności. Nasi trenerzy nauczą Cię to wszystkiego zdalnie, nie musisz więc nawet wychodzić z domu – kurs Social Media Manager w Żaku odbywa się całkowicie online. Nauka trwa 120 godzin, a spotkania organizowane są według ustalonego harmonogramu z wykładowcą. Dokładny terminarz ustala prowadzący na pierwszych zajęciach. Rekrutacja odbywa się dwa razy do roku – najbliższa edycja startuje już we wrześniu!

Czego się nauczysz na zajęciach? Kompleksowej obsługi social mediów. Naukę zaczniesz od wprowadzenia w świat mediów społecznościowych. Dowiesz się, do czego najlepiej wykorzystywać dany kanał komunikacji. Nasi trenerzy wyjaśnią Ci, na czym polega content marketing. Potrenujesz też twórcze pisanie postów/opisów… ogólnie: copy do social mediów. Dowiesz się też, na czym polega personal branding, dzięki czemu będziesz w stanie pracować także dla celebrytów/obsługiwać konta indywidualne. Na kursie Social Media Manager nauczysz się także, jak stosować dobre praktyki storytellingu.

W trakcie szkolenia poznasz też zasady moderowania i automatyzacji obsługi klienta w social mediach. No i najważniejsze. Działania płatne. Nauczymy Cię, jak tworzyć, analizować, optymalizować i podsumowywać kampanie w Facebook Ads, Instagram Ads i TikTok Ads.

Ile kosztuje kurs Social Media Manager?

Kompleksowy kurs dla social media managera kosztuje 2190 zł. W Żaku płatność dzielimy na 10 miesięcy, dzięki czemu nie musisz wykładać całej kwoty od razu. Oczywiście jeżeli chcesz, możesz zapłacić całość z góry. Szczegółowe informacje na temat płatności zawarte są w umowie.

Dokładne informacje o kursie Social Media Managera znajdziesz na naszej stronie, a także w sekretariacie Żaka.

    Partnerzy:

    PIFS Vipera ProGrupa SketchUp Dietico MedFile Clarena Neonail InsERT programy dla firm

    801 100 777

    pon – pt: 9.00 - 17.00