Aranżacja ogrodów

Cena:

199 zł /m-c

Liczba godzin:

160 godzin

Czas trwania:

10 miesięcy

Tryb nauczania:

Zaoczny

i Masz pytania? Kliknij przycisk i umów się na spotkanie z doradcą, który udzieli ci szczegółowych informacji na temat nauki w Żaku.

W dobie XXI wieku, w którym wielkomiejska przestrzeń składa się głównie z betonu, a ziemię pokrywają asfalt i płyty chodnikowe, ludzie odczuwają coraz silniejszą potrzebę powrotu do natury i obcowania z roślinnością. Kto nie marzy o pięknym domu, otoczonym wypielęgnowanym ogrodem?


Ludzie coraz częściej odchodzą od samodzielnego obsadzania przydomowych ogródków przypadkowymi roślinami, na rzecz zatrudnienia profesjonalnego projektanta i powierzenia w jego ręce otaczającej zieleni. W końcu ogród to wizytówka domu, jego przedsionek, to pierwsze, co rzuca się w oczy, gdy patrzymy w jego stronę. Niektórzy właściciele domów wprawdzie odnajdują w sobie żyłkę ogrodnika i aranżację swojego ogrodu traktują jako ciekawy pomysł na spędzenie czasu wolnego, nie brakuje jednak też takich, którzy swoją wizję chętnie przekażą do zrealizowania zawodowcowi. Nowe domy na przedmieściach rosną jak grzyby po deszczu, rośnie więc też zapotrzebowanie na pracę specjalistów w tej dziedzinie. Aranżacja ogrodów to zatem kierunek, który nie tylko ma przyszłość, ale już teraz zapewnia zainteresowanie klientów.

Czego nauczysz się w Żaku na kursie Aranżacja ogrodów?

Teoretyczna część zajęć przygotuje cię do wykorzystania nabytej wiedzy w praktyce. By projektować ogrody, naukę zaczniesz od tworzenia ich koncepcji. Poznasz klasyfikację terenów zieleni, a przede wszystkim style ogrodowe i solidne podstawy, czyli historię sztuki ogrodowej opisującej ogrody historyczne, np. starożytne i ogrody współczesne, takie jak: wodne, skalne, warzywne, kwiatowe, zimowe, na dachu czy balkonie. Nauczysz się funkcjonalnego podziału ogrodu na konkretne strefy z uwzględnieniem czynników i elementów składających się na kompozycję. Posiądziesz warsztat, który pozwoli ci tworzyć estetyczne i użytkowe aranżacje ogrodowe w różnych konwencjach, np. w stylu nowoczesnym lub dalekowschodnim. Zdobędziesz dużo specjalistycznej wiedzy o roślinach, dzięki czemu z eksperckim wyczuciem będziesz dobierał je do każdego z projektów. Nauczysz się również profesjonalnej pracy z klientem – od omawiania projektu, po sporządzanie kosztorysu i samodzielną realizację aranżacji lub przy współpracy z kontrahentami.

Dowiedz się więcej

V

Szczegółowe informacje

V

Czego się nauczę?

V

Gdzie mogę pracować?

V

Partnerzy:

PIFS Vipera ProGrupa SketchUp Dietico MedFile Clarena Neonail InsERT programy dla firm

801 100 777

pon – pt: 9.00 - 17.00