aul. Krupnicza 2/4
Cena:
Czas trwania:
Tryb nauczania:
Nauka na kierunku technik masażysta jest bezpłatna przy zachowaniu 50% frekwencji na zajęciach. W przypadku nieosiągnięcia w danym miesiącu minimalnej frekwencji słuchacz ponosi opłatę w wysokości 169 zł. O szczegóły zapytaj w sekretariacie Żaka.
Od gabinetu SPA, poprzez pracę z zawodowymi sportowcami aż po szpitale i sanatoria — ścieżka kariery technika masażysty jest niezwykle różnorodna i oferuje wiele możliwości specjalizacji oraz rozwoju zawodowego. To od Ciebie zależy, jaki wariant wybierzesz. Pamiętaj jednak, że każdy z nich zaczyna się w tym samym miejscu, czyli na kierunku technik masażysta. Podjąć na nim naukę możesz w szkole medycznej Żaka we Wrocławiu.
Pojęcia „masażysta” i „technik masażysta” często używane są zamiennie. Warto jednak mieć na uwadze, że tylko osoba, która ukończyła kierunek technik masażysta i ma właściwy tytuł zawodowy, może wykonywać ten zawód legalnie. Ma ona odpowiednią wiedzę i kwalifikacje, które pozwalają na wsparcie szerokiego spektrum klientów i pacjentów w poprawie ich dobrostanu i zdrowia.
W Polsce zawód technik masażysta zaliczany jest do zawodów medycznych, a zasady jego wykonywania określa Ustawa z dnia 17 sierpnia 2023 r. o niektórych zawodach medycznych. Zgodnie z nią, aby podjąć taką pracę, musisz rozpocząć naukę w technikum lub szkole policealnej publicznej lub niepublicznej (jak szkoła medyczna Żaka we Wrocławiu) i uzyskać dyplom zawodowy. Gdy już będziesz go mieć, drzwi gabinetów wellness, ośrodków rehabilitacyjnych czy kompleksów sportowych zatrudniających wykwalifikowaną kadrę, będą przez Tobą szeroko otwarte.
Kierunek technik masażysta jest odpowiedni dla Ciebie, jeśli:
interesujesz się medycyną, zdrowiem i dobrym samopoczuciem,
chcesz pomagać innym w poprawie kondycji fizycznej i zdrowia psychicznego,
jesteś osobą empatyczną i lubisz pracować z innymi ludźmi,
masz gotowość do dalszego uczenia się i rozwoju zawodowego w dziedzinie, której podstawy oparte są na najnowszych odkryciach medycyny,
poszukujesz ścieżki kariery, która oferuje elastyczność w zakresie możliwości zatrudnienia i specjalizacji.
Ponadto, aby zapisać się na kierunek technik masażysta w szkole medycznej Żaka we Wrocławiu, należy mieć ukończone 18 lat i mieć wykształcenie średnie. Podczas rekrutacji należy też dostarczyć zaświadczenie lekarskie i 2 zdjęcia do legitymacji.
Kadra wrocławskiego Żaka zadba o to, abyś po skończeniu kierunku technik masażysta posiadał nie tylko umiejętności manualne, ale także wiedzę o anatomii, fizjologii i psychologii. Będziesz więc doskonalić umiejętności masażu i fizjoterapii. Poznasz również zagadnienia kliniczne w masażu, aby bez przeszkód komunikować się z lekarzami, którzy mogą zalecać wybrane zabiegi. Twoje kształcenie będzie odbywało się z uwzględnieniem najnowszej wiedzy medycznej i aktualnych standardów.
A skoro wspomnieliśmy o komunikacji — w programie zajęć są lekcje języka migowego, aby umożliwić Ci pracę z osobami niesłyszącymi lub z afazją. Z kolei kontakt z pacjentami zagranicznymi (także, jeśli zdecydujesz się na pracę poza granicami Polski) ułatwią zajęcia z języka obcego, które będą obejmować m.in. naukę specjalistycznych sformułowań oraz nazewnictwa stosowanego w ochronie zdrowia.
Wśród kompetencji twardych, które nabędziesz, warto wymienić też umiejętność wykonywania pierwszej pomocy w stanach zagrożenia zdrowia i życia. Kompetencje miękkie, które pomożemy Ci rozwinąć, będą opierały się m.in. na podstawach socjologii niezbędnych do pracy z drugim człowiekiem.
Zgodnie z podstawą programową dla tego kierunku kształcenia, technik masażysta posiada kwalifikacje MED.10 — taki certyfikat kwalifikacji zawodowych dostaniesz po ukończeniu nauki w Żaku i zdaniu egzaminu. Da Ci on uprawnienia do wykonywania masażu w celach terapeutycznych u osób chorych oraz masażu w celu wspomagania przebiegu treningu u zawodników sportowych. Będziesz mieć również prawodo wykonywania masaży u osób zdrowych w celu profilaktycznym i relaksacyjnym oraz prowadzenia działalności profilaktycznej, popularyzującej zachowania prozdrowotne.
Mając odpowiednie kwalifikacje, możesz zatem poszukiwać pracy m.in. w:
gabinetach fizjoterapii,
gabinetach masażu,
gabinetach odnowy biologicznej, SPA i kurortach,
klubach i zespołach sportowych (masażyści pracują z zawodowymi sportowcami oraz amatorami, pomagając im w przygotowaniach do zawodów, regeneracji oraz zapobieganiu kontuzjom),
siłowniach i kompleksach sportowych,
ośrodkach rehabilitacji,
sanatoriach i uzdrowiskach,
szpitalach.
Aby jak najlepiej przygotować Cię do wejścia na rynek pracy, w programie zajęć uwzględniliśmy także podstawy przedsiębiorczości. Zdobyta na nich wiedza i umiejętności, dadzą Ci solidne podstawy teoretyczne i pewność siebie do rozpoczęcia własnej działalności gospodarczej.
anatomii z fizjologią,
języka migowego,
języka obcego w ochronie zdrowia,
podstaw psychologii i socjologii w ochronie zdrowia,
teoretycznych podstaw masażu,
zagadnień kliniczne w masażu,
zarysów fizjoterapii,
zasad wykonywania pierwszej pomocy w stanach zagrożenia zdrowia i życia
pełnoletność,
wykształcenie średnie,
zaświadczenie lekarskie,
Jeśli chcesz uczyć się na kierunku technik masażysta we wrocławskim Żaku, możesz zapisać się online lub stacjonarnie. Masz więc do wyboru albo wejść na stronę internetową z formularzem do zapisów: https://zak.edu.pl/zapisz-sie-online, albo odwiedzić nasz sekretariat. W tym wypadku także polecamy zacząć od odwiedzenia strony internetowej z pełną listą adresów: https://zak.edu.pl/kontakt.
Kwalifikacje, jakie zdobędziesz po zakończeniu nauki w Żaku we Wrocławiu:
świadczenie usług w zakresie masażu (MED.10.).
technik masażysta.