Florysta

Cena:

0 zł

Czas trwania:

1 rok

Tryb nauczania:

Zaoczny

Nauka na kierunku Florysta jest bezpłatna przy zachowaniu 50% frekwencji na zajęciach. W przypadku nieosiągnięcia w danym miesiącu minimalnej frekwencji słuchacz ponosi opłatę w wysokości 159 zł. Jeżeli słuchacz na koniec nauki podejdzie do egzaminu zawodowego, zda go dostarczy nam dokument potwierdzający zdobycie kwalifikacji zawodowych to anulujemy mu naliczone opłaty tj. zwrócimy na wskazane przez niego konto. O szczegóły zapytaj w sekretariacie Żaka.

i Masz pytania? Kliknij przycisk i umów się na spotkanie z doradcą, który udzieli ci szczegółowych informacji na temat nauki w Żaku.

Osoby, które pasjonują się tworzeniem kompozycji kwiatowych i kochają pracę z roślinami, a ponadto chcą zajmować się tym zawodowo, z pewnością odnajdą się w branży florystycznej. Zanim jednak rozpocznie się pracę w zawodzie warto postawić na zdobycie solidnych podstaw teoretycznych i praktycznych. Kompleksowy program nauczania w tym kierunku oferują szkoły policealne.

Szkoła policealna Żak we Wrocławiu: kierunek Florystyka

Osoby, które chcą nauczyć się zarówno tworzenia kompozycji kwiatowych jak i dowiedzieć się, w jaki sposób można wykorzystać materiały roślinne i nieroślinne, a także zdobyć wiedzę na temat kulturowych kontekstów i dekoracji powstających na przestrzeni kolejnych wieków, mogą zapisać się na bezpłatny kierunek Florysta w szkole policealnej Żak we Wrocławiu. Na zajęciach przyszli floryści dowiedzą się również, jak prowadzić własną firmę (w tym – jak skutecznie promować i sprzedawać własne produkty) oraz poznają lepiej artystyczne środki wyrazu. Dzięki temu będą w stanie tworzyć nietuzinkowe dekoracje roślinne, bukiety i inne kompozycje idealnie pasujące do danego wnętrza.

Perspektywy zawodowe dla absolwentów florystyki

Wielu absolwentów kursów florystycznych lub kierunku Florysta w szkole policealnej marzy o założeniu własnej kwiaciarni. Spory potencjał drzemie w stale rozwijającej się branży skupiającej się na dostarczaniu niebanalnych dekoracji roślinnych do wnętrz. Floryści znajdą też zatrudnienie w firmach specjalizujących się w dostarczaniu kompozycji kwiatowych na różne okazje, takie jak urodziny, wesele czy impreza firmowa. Osoby, które ukończyły kierunek Florysta mogą też prowadzić warsztaty z podstaw florystyki.

Kwalifikacje, jakie zdobędziesz po zakończeniu nauki

Wykonywanie kompozycji florystycznych (OGR.01)

Certyfikaty, jakie zdobedziesz w trakcie nauki

Planowanie i przygotowywanie kompozycji ślubnych
Planowanie i przygotowywanie florystycznych dekoracji wnętrz

Dowiedz się więcej

V

Szczegółowe informacje

V

Czego się nauczę?

V

Gdzie mogę pracować?

V

Partnerzy:

PIFS Vipera ProGrupa SketchUp Dietico MedFile Clarena Neonail InsERT programy dla firm

801 100 777

pon – pt: 9.00 - 17.00